A tréning kétnapos, melynek napjai: november 6. és november 14. A két nap között a résztvevők egyéni feldolgozásra feladatokat kapnak.
Időpont
1. alkalom: november 6.
2. alkalom: november 13.
Leírás
A Self – Társ Coaching egy két részes tréningsorozat, mely két tréningnapot foglal magába az alábbi tematika szerint:
1. alkalom: Self Coaching
2. alkalom: Társ (Anya / Apa / Gyermek) Coaching
A tréning alapozó szinten a Self Coaching tréningnappal kezdődik. Akik ezt a napot jó érzéssel végigvezették, jó élményekkel és nyitottan fogadják a második napot, a Társ (Anya / Apa / Gyermek) Coaching tréningnapot, ahol már lehetőség van hatékonyabbá tenni a családi kommunikációt, közös időtervezést, céljaink elérését. Figyelembe véve a családtagok tulajdonságait, jellemzőit, igényeit és céljait. Amikor ezekre ránézünk, könnyebbé válik a közös időtervezés, eredményesebbé válik magunk számára az örök elégedetlenségből kilépni és minőségi, jó időszakokat tervezni és átélni, családunk tagjaival!
FONTOS - hogy magunk válasszuk és akarjuk a változást, változásunkat
A tréning célja
1. alkalom: Self Coaching:
A tréning célja, hogy rádöbbentsen, felismerjem: van dolgom magammal és ehhez hatékony és egyszerű kulcsokat adjon!
Szükség van tudatosításra, hogy az életvezetésem, stresszem felismerésére kapjak támpontokat. Az önismeret konfliktusokon keresztül való megközelítése: hol-mibe akadok bele? Mi idegesít? Azt hogyan észlelem? Hogyan hat rám? Milyen jeleit látom ennek?
Mit és hogyan tehetek, ha már ezeket észlelem – milyen könnyed eszközök állnak a rendelkezésemre, hogy saját magamon segítsek?
Célunk, hogy a résztvevők maguk akarják ezt a döntést meghozni: akarjanak önmagukért tenni! Ennek a kulcsa saját maguknál van!
2. alkalom: Társ (Anya / Apa / Gyermek) Coaching:
A tréning célja, hogy a megelőző alapokra építve teremtsünk könnyed, eredményes és hatékony kommunikációt családunk tagjaival.
Megismerve saját, egyéni jellemzőinket és családtagjaink egyediségét, ezeken az alapokon elindulva kapjunk olyan megközelítést: eddig hogyan is működtünk? Hogyan tudunk hatékonyabb jövőt, együttműködést, stressz- és konfliktus-mentesebb kommunikációt megtanulni és társainkkal alkalmazni?
Az erre való ráeszmélés és felismerések segítenek a döntésünk meghozatalában – javítani akarunk ezen!
Kiknek ajánljuk?
- Sok tréningen járt már, ismeri magát, mégsem lépett esetleg sokat előre a probléma megoldásban.
- Aki nem ijed meg a könnyed önismerettől, szeretne tanulni önmagáról, hajlandó ezen az úton elindulni.
- Akinek szüksége van arra, hogy saját magával foglalkozzon – megért rá, hogy elismerje: neki van a legnagyobb szüksége rá!
- Ezt meg is akarja és tudja adni magának! – tehát saját maga választja!
- Aki javítani szeretne saját közérzetén, kapcsolatain, az élethez való hozzáállását tudatosabbá szeretné tenni és eredményesebben akar kommunikálni.
Mit ad a tréning?
- Komplex szemléletet: hogyan fogadjuk be a világot, ezen belül hogyan reagálunk kritikus esetekben?
- Hogyan éljük az életünket – mit tapasztalunk, mit tekintünk konfliktusnak?
- Hogyan hat ránk ez a nézet, hogyan gerjesztjük saját stresszünket?
- Azok az események, élmények, stressz tünetek, amelyekkel már van dolgunk!
- Kínálat: mit tehetek ellene? Mit tehetek „önmagam ellen” – helyett: ÖNMAGAMÉRT, egyúttal a családomért?
- Saját programom kialakítása, céljaim kitűzése – hogyan vonjam be a családtagjaimat
- A kontroll lehetősége(m)
Fontos szempont: nem gyermeknevelési tanácsadásról vagy terápiáról van szó, hanem önálló, felnőtt emberek együttműködő kommunikációjának fejlesztési lehetőségeiről, munkahelyen és családon belül. Az előzetes kérdőívben rá fogunk kérdezni a családban élő gyermekek korára is, ha vannak, hogy a gyakorlatokkal valamennyire a kor jellemzőkre is fel tudjunk készülni.
Áttekintés
Célkitűzés – Befogadó típusaink, felidézés–tapasztalatok az alkalmazásról – Kapcsolódás másokhoz–szelíd kommunikáció – Kreativitásom–továbbfejlesztés – Stressz feldolgozás + jeleim + Férfi és női különbségek – Tünetek és a feladatok – Saját megoldásom, módszerem kiválasztása – Saját nyelvünk: tapasztalati visszajelzés – Férfi–női kommunikáció – Hogyan léphetünk tovább? – időnk, ajándékaink, tudatosság – Tudatos tervezés–egyedülállóknak és családosoknak
A tréningen való részvétel feltételei
Saját döntés és választás. A tréning napon kínált programok kíváncsisággal teli kipróbálása, azokkal való áramlás.
Saját program kialakításának vágya, annak az elkészítése és döntés arról, hogy azt meg is valósítja!
A két tréning egymásra épül, külön-külön nem, csak kizárólag együttesen végezhetők el.
A feltűntetett ár a teljes tréning (két tréningnap: 1. Self Coaching, 2. Társ (Anya / Apa / Gyermek) Coaching) elvégzésére vonatkozó ár!